Я би рекомендувала вчитися одразу на практиці. Брати собі невеликі фріланс-замовлення, та пізнавати сферу «руками». У свій час я навчалась на курсах по HR&Recruiting «ITHunt» у Харкові. Можу сказати, що курси дали https://wizardsdev.com/vacancy/talent-acquisition-specialist-it-recruiter/ мені гарний старт, але, звичайно, на практиці я отримала більше. Не менш важливо знати та розуміти, як працюють елементи сорсингу. В IT сфері розглядати кандидатів тільки з відгуків на Job сайтах недостатньо.
Тому розповім вам про те, хто такий HR і як ним стати. Робота з людьми часто «дарує» несподівані моменти і рекрутер повинен залишатися в «холодному розумі», а також вміти виходити зі стресових ситуацій. На мою думку, завжди необхідно залишатися професіоналом. Рекрутеру необхідно комунікувати з різними відділами своєї компанії, з її технічними спеціалістами та з кандидатами. Вміння правильно поставити питання, або сформувати відповідь/фідбек — важливо для ефективної роботи.
Що стосується сфери IT, то IT Recruiter — це не тільки про найм співробітників, це, перш за все, вибудовування партнерських відносин між кандидатом та роботодавцем з першої комунікації. 6️⃣ Рекрутер опрацьовує базу даних кандидатів на роботу, яку отримує організація, і відправляє лише відібраних кандидатів у відділ кадрів. У середньому ці фахівці у Україні заробляють близько 128,13 ₴ за годину. Однак це число залежить від конкретного досвіду та навичок Рекрутер персонала. У рекрутмент-агентствах «поріг входу» нижчий, але працювати, як правило, — складніше. Тут більша різноманітність вакансій, вищий рівень відповідальності й самостійності.
На півтори тисячі гривень більше: у кого в Україні вже зросла зарплата
Про те, чим займається рекрутер, що важливо знати такому спеціалісту та де можна навчитися рекрутингу. Заробітна плата рекрутера-початківця невисока. Проте через півроку-рік роботи зарплата може відразу підскочити на 30%, а успішні співробітники отримують до 100% щомісячної надбавки до зарплати за перевиконання плану. 3️⃣ Рекрутери можуть працювати не full-time або бути зовнішніми співробітниками, які потрібні лише за наявності вакансії. Ну і не менш важливо – почути “дякую” від керівника чи замовника, що отримав дійсно цінного співробітника.
- Ідеально, якщо компанія визначилася з діапазонами винагороди ще на етапі створення вакансії.
- Попри те, що у мережі багато інформації як про HR, так і рекрутинг, досі існують складнощі з розумінням різниці цих двох професій.
- Питання оплати праці завжди непросто підіймати на співбесіді.
- Чим не привід заощадити компанії кілька тисяч гривень щомісяця», — рекрутери, які думають так, сильно помиляються.
- В Україні немає вишів, які б готували рекрутерів.
Окрім надійності, компанія (або проєкт) повинна вам щиро подобатись. Тоді багато речей будуть проходити природно, немовби самі по собі. Якщо будете захоплені, то легко опануєте специфіку та сферу, в якій працює компанія. А значить – легко передасте ваш позитивний настрій кандидатам, зможете натхненно розповідати про роботодавця.
Кадровик нашого часу: хто такий HR і як ним стати
Всі права на матеріали, опубліковані на даному ресурсі, належать ТОВ “ФОКУС МЕДІА”. Будь-яке використання матеріалів без письмового дозволу ТОВ “ФОКУС МЕДІА” — заборонено. При використанні матеріалів з даного ресурсу гіперпосилання focus.ua обовʼязкове. По суті, рекрутмент — це окремий блок роботи HR-а, який згодом виділився в самодостатню професію. Як театр починається з вішалки, так компанія починається з рекрутера. Також існують спеціалізовані курси, які можна пройти та отримати відповідний сертифікат.
Щоб підготуватися до співбесіди англійською мовою, варто заздалегідь продумати відповіді на найпоширеніші запитання рекрутерів. Дар’я Ільїна, Head of Talent Acquisition в AB Soft, розповідає про професію рекрутера, про те, як починаючому фахівцеві готуватися до співбесід, як заповнювати резюме і де шукати роботу. У середньому ці фахівці https://wizardsdev.com/ у Україні заробляють близько 125 ₴ за годину. Однак це число залежить від конкретного досвіду та навичок Помічник рекрутера. Після співбесіди формується фідбек рекрутера та технічних спеціалістів. На їх основі формується загальний фідбек, відповідно до якого ми визначаємо, чи готові запропонувати спеціалісту співпрацю з нами.
Рекрутер, HR-менеджер
Коли настане час першої співбесіди, крім того, що це неабиякий стрес, вона може проходити англійською — і новачку тут геть легко розгубитись. Тож краще знати типові запитання рекрутерів англійською, заздалегідь продумати свої відповіді та потренуватись наодинці вимові тощо перед співбесідою. Ваші оголошення про вакансії часто перше враження про ваш бізнес, який складається у кандидата. Розпливчастий опис, який залишає у претендента більше запитань, ніж відповідей, не допоможе вам залучити кваліфікованих кандидатів. Детальний опис чітко пояснить роль, обов’язки та кваліфікацію.
Тут рекрутер хотів би почути про те, що ви шукаєте, з якими професійними задачами хотіли б працювати та куди зростати. Дослівно HR перекладається як human resources, і раніше цей переклад всіх влаштовував. Але зараз все частіше виникають суперечки, що люди — не ресурси. Ресурси — це знання, навички, таланти людей в команді. І основне завдання HR-а — ефективно управляти цими ресурсами. Якщо запитати у знайомого, про що професія HR, скоріше за все буде відповідь — про людей.
Користуватися заниженими очікуваннями кандидата
Але вважаю, що кожен спеціаліст повинен вибудовувати самостійний шлях, знайти «свою» літературу та курси, бо рекрутинг — це про свою (!) ідею, її реалізацію та досягнення власних цілей. В залежності від результатів технічної співбесіди, задача IT рекрутера надати прозорий фідбек для кандидата або сформувати Job Offer. Якщо дати коротке визначення, рекрутинг — це найм спеціалістів.
Або від здобувача, який, дякуючи вашій рекомендації, отримав цікаву роботу. Можливо, він зробить кар’єру, обійме керівну посаду, і все це завдяки тому, що одного разу ви вибрали його резюме і включили у звіт. Нарешті, на співбесіді з керівником, до якого людину наймають, це стане ще критичнішим.
Скільки заробляють HR-и в Україні
У рекрутингових агентствах зазвичай виплачують ставку плюс якийсь відсоток від зарплати знайденого кандидата. А рекрутер на фрілансі отримує тільки бонус за закриття вакансії. Далі робота з новим членом команди переходить до HR-фахівця.
Але ж на роботі кожному з нас хочеться перш за все почуватися затребуваним фахівцем, частиною колективу, а не просто найманим працівником. Нещодавно на Work.ua вийшла стаття про 5 тривожних сигналів, які може помітити шукач на співбесіді. Одним з них є незрозуміла кандидату система оплати праці та неготовність або невміння рекрутера її роз’яснити. Ось 6 поширених помилок рекрутерів при обговоренні оплати праці на співбесіді, які в жодному разі не варто допускати й тим паче повторювати. Щоб зібрати актуальну статистичну інформацію, ми дослідили 1 фактичних зарплат і реальних зарплат по всій країні. Оцінки заробітної плати були складені з актуальними та максимально детальними даними про рівні заробітної плати, отриманими з поточних оголошень про роботу.